KESKUSTELUT > RISTIKOT > IS VIIKONLOPUN 18.-19.7.2026 RISTIKOT
12590. IS Viikonlopun 18.-19.7.2026 Ristikot
Ylläpito17.7.2026 klo 08:18
Huomenna Kuivasen kakspuolikas kovis ja Vuokilan/Kärkkäisen dekkariaiheinen pehmis.2. Joutilas18.7.2026 klo 14:01
Helpohko oli Kuivasen kovis, paitsi ettei ollut. Laiselleni korpivaeltajalle oli niin paljon outouksia, etten ilman kuukkelin miljoonalaaria olisi savotasta selvinnyt. Melko yllätyksetön, ei laaksoa ei kukkulaa, mutta varmaa tasamaata oleva keskis tason ristikko poislukien nuo outoudet. Kiitokset!
3. Kuju18.7.2026 klo 20:08
Ehkäpä kaksipuoli on oikea arvio. Aloittaminen oli normaalia helpompaa, mutta joukossa oli useita sanoja, joita en mitenkään olisi tiennyt googlaamatta. Mukavat lauseet pääkuvasta iso plussa.
4. PM19.7.2026 klo 10:01
Koviksen ratkonta meni annetun vaikeusasteen mukaan ja pääsin päätyyn asti tukeutumatta tietolähteisiin. Siinä tosin oli erään uuden sanan piilokirjaimen arvaus, joka tarkistusvaiheessa osoittautui olevan väärin. Muutoin ok! Miellyttävä ratkontakokemus tämä oli, runsaiden sateiden sattuessa samoille tunneille. Melko vähän laatijalta olen ristikoita ratkonut, mikä hidasti etenemistä.
5. pelaaja19.7.2026 klo 10:19
Olenkohan muistanut täällä mainita, että tykkään ratkoa Kuivasen ristikoita. No ehkä joka kerta. Ja taas. Helpolla en onneksi päässyt muodostamaan mainioita pääkuvalauseita ja muutakin mukavaa kahvipakettia myöten. Avokado-juttu uutta minulle mutta sen kanssa risteävä reilu antaminen päästi pälkähästä.
6. faketaxu19.7.2026 klo 13:49
Mallikas kakspuokki taattua Kuivasta.Millään ei meinannut aueta oikea alanurkka, ihmekös tuo kun oli väärä vastaus jo lukittuna pääkuvasta.
KOMMENTOI